Archman Linux, Arch linux tabanlı bir linux dağıtımıdır. Xfce, KDE Plazma, Mate, Deepin, Gnome, Lxde ve Lxqt sürümleri vardır. Ana sürümümüz Xfce sürümümüzdür.

Xfce’nin tercih sebebi, popüler ve tüm ihtiyaca cevap veren bir masaüstü yönetimidir ve eski bilgisayarlar için de oldukça verimli olmasıdır. Ortalama 400-500 mb arası ram bellek tüketir.

Devamını oku...

SulinOS projesi bağımsız bir temel linux dağıtım projesidir. SulinOS iki farklı çekirdek, Linux çekirdeği ve Libre çekirdeği kullanır . Gnu felsefesine uygun olarak devam etmek için glibc libc kütüphanesi olarak kullanılmıştır. SulinOS , bir tür minimal sistem olan vazgeçilmez adlı güçlü bir altyapı oluşturmayı hedefliyor . Bu altyapı sayesinde şekillendirmesi kolay bir dağıtım oluşturduk. Masaüstü bilgisayarlarda, sunucularda ve gömülü cihazlarda kullanılabilir.

SulinOS kendi araç setini kullanır. Inary adlı kendi paket yöneticisini kullanır . SulinOS, servis yöneticisi olarak openrc kullanır. Ayrıca SulinOS'un force-elogind özelliği vardır, böylece systemd ile ilgili paketleri systemd olmadan derleyebilirsiniz.SulinOS, dummy-selinux yazılımına sahiptir. Selinux bağımlı paketleri dummy-selinux ile çalıştırabilirsiniz. 

Geçmişteki eski Pardus2011 projesinden ilham alarak geliştirmeye devam ediyoruz .

Devamını oku...

Pisi GNU/Linux, Pisi tabanlı, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kulanıcılarına kurulum, yapılandırma ve kullanım konusunda kolaylık sağlamaya çalışan, onların temel masaüstü gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan, son kullanıcı odaklı bir GNU/Linux dağıtımıdır. Mevcut paketlerin en son kararlı sürümlerini bulundurur. Türkçeyi tam ve doğru olarak kullanır. Yazım ve kelime denetimleri yaparak sizin doğru, düzgün ve güzel bir Türkçe kullanmanızı sağlar.Kurulum işlemi bir çok bilgisayarda hızlı kurulur size vakit kaybettirmez ve grafiksel ekran sayesinde kurulumu kolaylıkla yapabilirsiniz. Kurulumdan sonra ofis yazılımı, İnternet gezgini, sohbet programı gibi gerekli bütün programlar da yüklenir.Özgürdür ve açık kaynaklıdır. Kodlarına istediğiniz gibi erişip istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Virüs derdi yoktur. İnternet’ten indirdiğiniz dosyaları kontrol etmek ile uğraşmazsınız.

Devamını oku...

 

Milis Linux (Milli İşletim Sistemi) ülkemizdeki yerli işletim sistemi çalışmalarının yetersiz ve sekteye uğramış olması göz önünde bulundurularak 2016 yılında gönüllü olarak başlatılmış, 2019 yılı itibariyle Akdeniz Üniversitesi BAP Projesi olarak desteklenen Linux tabanlı bir işletim sistemi projesidir.

Devamını oku...