SulinOS

SulinOS projesi bağımsız bir temel linux dağıtım projesidir. SulinOS iki farklı çekirdek, Linux çekirdeği ve Libre çekirdeği kullanır . Gnu felsefesine uygun olarak devam etmek için glibc libc kütüphanesi olarak kullanılmıştır. SulinOS , bir tür minimal sistem olan vazgeçilmez adlı güçlü bir altyapı oluşturmayı hedefliyor . Bu altyapı sayesinde şekillendirmesi kolay bir dağıtım oluşturduk. Masaüstü bilgisayarlarda, sunucularda ve gömülü cihazlarda kullanılabilir.

SulinOS kendi araç setini kullanır. Inary adlı kendi paket yöneticisini kullanır . SulinOS, servis yöneticisi olarak openrc kullanır. Ayrıca SulinOS'un force-elogind özelliği vardır, böylece systemd ile ilgili paketleri systemd olmadan derleyebilirsiniz.SulinOS, dummy-selinux yazılımına sahiptir. Selinux bağımlı paketleri dummy-selinux ile çalıştırabilirsiniz. 

Geçmişteki eski Pardus2011 projesinden ilham alarak geliştirmeye devam ediyoruz .

Neden SulinOS?
SulinOS, standart dağıtımlardan daha hızlı. Örneğin, her paket selinux veya apparmor olmadan derlendi. Ayrıca çekirdek, ödün vermeden daha iyi güvenlik için yapılandırılmıştır. SulinOS asla sudo kullanmaz (sudo içinde 'su -c komutu' kullanabilirsiniz). SulinOS, ne yaptıklarını bilen ileri düzey Linux kullanıcılarına yöneliktir.

Sulinos dağıtımı ücretsiz bir yazılımdır ve 3. parti paketleri yüklemeye zorlamaz. Paketler genellikle herhangi bir yama veya özelleştirme olmadan derlenir. SulinOS, linuxfromscratch gibi saf GNU / Linux deneyimi sağlar . LFS arasındaki bir fark olarak SulinOS'un multilib desteği de emul32 adı verilen 64bit altında sağlanıyor.

Sulin indirmek ve daha çok bilgi almak için: